Egitim.com
Egitim.com

Vitamin

Sık Sorulan Sorular

Egitim.com Arama Motoru Hakkında

 • Egitim.com Arama Motoru Nedir?

  Egitim.com Arama Motoru, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılan eğitim ve öğretime uygun, vitaminegitim.com’daki içerikler üzerinden, kullanıcıların girdikleri arama ifadelerine uygun olanları çeşitli algoritmalardan geçirdikten sonra sunan eğitsel bir arama motorudur.
 • Egitim.com Arama Motoru kimlere yöneliktir?

  Egitim.com’un hedef kitlesi ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim öğrencileri, öğretmenleri ve velileridir.
 • Üye olmak gerekir mi?

  Egitim.com Arama Motoru’nu kullanmak için şu anda herhangi bir üyelik işlemi gerekmemektedir. Ancak çıkan sonuçlardan ilgili içeriklere erişmek için vitaminegitim.com üyeliğinizin olması gerekmektedir.
 • Neden Egitim.com Arama Motoru?

  Egitim.com Arama Motoru, altyapısında kullandığı gelişmiş algoritma ve modeller sayesinde derslerle uyumlu, amacınıza ve istediğiniz sınıf seviyesine uygun eğitsel içeriğe sahip vitaminegitim.com sayfalarına hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Bu sayede eğitim sürecinde ilgisiz olan, konuların dışında kalabilecek sakıncalı içeriğe sahip sayfalarla uğraştırmadan en kolay yoldan istediğiniz bilgiye ulaştırmayı hedefler.
 • Hangi tarayıcılarda çalışır?

  Egitim.com, tüm tarayıcılar ile çalışmaktadır. Egitim.com’dan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için tarayıcılarınızın en son sürümlerini kullanmanız tavsiye edilir.
 • Egitim.com Arama Motoru’nun diğer arama motorlarından farkı nedir?

  Egitim.com Arama Motoru diğer arama motorlarından farklı olarak;
  1. sakıncalı içeriklerden arındırılmış tamamen güvenli bir arama motoru hizmeti sunar.
  2. arama ifadenizle ilgili sadece eğitsel içerik barındıran sayfaları sunar.
  3. amacınıza ve seçtiğiniz sınıf seviyesine uygun içerikleri süzer.
  4. konuyla ilgisiz sayfalardan sizi kurtararak zaman kazanmanızı sağlar.

Sonuçlar Hakkında

 • Arama yapıldığında gelen sonuçları Egitim.com Arama Motoru mu hazırlıyor?

  Egitim.com Arama Motoru’nun amacı vitaminegitim.com’da yer alan eğitsel içeriklere hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktır. Egitim.com Arama Motoru’nun, bu sayfaların içeriklerinin hazırlanmasıyla bir ilişkisi yoktur.
 • Hangi derslere ait içerikler var?

  Egitim.com Arama Motoru, Milli Eğitim Bakanlığı K-12 öğretim programlarında belirtilen bütün derslere ait içeriklere ulaşmanızı hedeflemektedir. Unutmayınız ki gelişmeye açık bir sistem olan Egitim.com Arama Motoru yapılacak olan geliştirmelerle, yeni özelliklerle, öneri ve yorumlarınızla daha da şekillenecektir.
 • Ne tür içeriklere ulaşabilirim?

  Egitim.com Arama Motoru ile derslerden istediğiniz konulara ait anahtar kelimeler girerek;
  1. sunumlara
  2. sorulara
  3. testlere
  4. konu anlatımlarına
  5. çözümlü örneklere
  6. ders planlarına
  7. etkinliklere
  8. diğer ders materyallerine ulaşabilirsiniz.
 • Öğretmen veya öğrenci farkı gözetiliyor mu?

  Egitim.com Arama Motorunda öğretmen, öğrenci ve veli ayrımı yapılmamaktadır. Şu aşamada arama süzgeci kullanılarak farklı amaçlara hizmet sunulmaktadır.
 • Ders bazında arama yapılabilir mi?

  Egitim.com Arama Motorunda gelen içerikler tamamen vitaminegitim.com’da bulunan sonuçlar olup herhangi bir ders bazında özelleştirme yapılmamaktadır. Belirli bir derse ait içeriğe o dersin adını arama ifadenize ekleyerek ulaşabilirsiniz. Örneğin; hayat bilgisi dersi kapsamında beslenme konusu ile ilgili sonuçlara ulaşmak için “beslenme hayat bilgisi” aramasını yapabilirsiniz.
 • Egitim.com Arama Motoru güvenli mi?

  Egitim.com Arama Motoru, sakıncalı içeriklerden tamamen arındırılmış vitaminegitim.com portalından güvenli bir arama ortamı sağlar.
 • “Sınıflara Göre” seçeneği sonuçları nasıl filtrelemektedir?

  “Sınıflara Göre” seçeneği, arama sonuçlarını belirtiğiniz sınıf seviyesine ait öğretim programında yer alan konuları, kazanımları ve becerileri dikkate alarak filtreler. Bu sayede arama ifadeniz ile ilgili o seviyeye uygun sonuçlar listelenir.
 • “Okulöncesi, ilkokul, ortaokul veya Ortaöğretim” seçtikten sonra tüm sonuçlara nasıl dönerim?

  “Okulöncesi, ilkokul, ortaokul veya Ortaöğretim” seviyelerinden biri seçili iken tüm sonuçlara dönmek için, seçili olan seviyenin üzerine tıklayarak seçimi kaldırmanız yeterlidir.
 • “İçeriğe Göre” seçenekleri sonuçları nasıl filtrelemektedir?

  “İçeriğe Göre” seçeneklerini kullanarak, arama ifedenize herhangi bir ekleme yapmadan amacınıza uygun içeriğe sahip sayfalara kolayca ulaşabilirsiniz. Örneğin herhangi bir arama yaptıktan sonra “Sorular” seçeneğini kullanarak, arama ifadenizle ilgili soru, test ve sınav içeren sayfalara ulaşabilirsiniz.
 • Hem “Sınıflara Göre” hem de “İçeriğe Göre” seçeneklerini birlikte kullanabilir miyim?

  “Sınıflara Göre” ve “İçeriğe Göre” seçeneklerini birlikte kullanarak istediğiniz seviyeye ve içeriğe uygun sonuçlara ulaşabilirsiniz.
 • Video arıyorum, hangi seçeneği kullanmalıyım?

  Arama ifadeniz ile ilgili videolara ulaşmak için “Konu Anlatımları” seçeneğiniz kullanabilirsiniz.
 • Metin dokümanları ne demektir?

  “Metin Dökümanları” arama ifadeniz ile ilgili pdf,doc ve docx uzantılı dokümanlara ulaşmanızı sağlar.
 • Arama yaptıktan sonra hangi sonuca tıklamalıyım?

  Aramanız sonucunda gelen sayfalar, arama ifadenizle en alakalı olanlar üst sıralarda yer alacak şekilde sıralanır. Bu yüzden, ilk sıralarda gelen sonuçları kullanmanız sizin için faydalı olacaktır.
 • Aradığımda sonuç bulunamadı diyor, ne yapmalıyım?

  Sonuç bulunamadığı durumlarda, arama ifadesini doğru yazıp yazmadığınızı yada eğitim alanından bir ifade olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer arama ifadesini doğru yazmışsanız, “Arama Süzgeci” seçeneklerinden uygun olanı/olanları kullandığınızdan emin olunuz.
 • Sakıncalı içeriklere erişim engelli mi?

  Egitim.com Arama Motorunda herhangi bir arama sonucunda sakıncalı içereği sahip sayfalar yer almaz.
 • + ve – kullanarak arama yapabilir miyim?

  Diğer arama motorlarında da olduğu gibi “+” ve “-“ karakterlerini kullanarak sonuçlar içerisinde mutlaka bulunmasını ve bulunmamasını istediğiniz kelimeleri belirterek aramanızı özelleştirebilirsiniz.
© 2012-2018 Sebit A.Ş. - Eğitsel arama motorunun tüm hakları 'e aittir.
Bu sitede Indicto arama motoru teknolojileri kullanılmaktadır.